Jarní kroužky - na co se můžete těšit.

Python I a II, Neuronové sítě, Arduino, 3D tisk a mnoho dalších. Čím začít nejdříve? My bychom popravdě nevěděli, protože zde nelze šlápnout vedle. Podívejte se na očekávané jarní kroužky a další novinky.

Kromě kroužků Python I a Neuronové sítě chystáme od jara další novinky. Na následujících řádcích se dozvíte, na jaké kroužky se můžete těšit, a i to, jak naše kroužky probíhají.

Jarní škola

Během jarních prázdnin máš možnost vyzkoušet něco nového. Od roku 2021 přichází jarní škola programování a robotiky. Celkem dva běhy! Pořádně ti vysvětlíme, jak pracovat s Pythonem, protože ho budeme potřebovat na všechno, co uvidíš. Vytvoříme si cool programy, budeme si hrát s umělou inteligencí a podíváme se na to, jak Python rozeznává obraz. Zkusíme si udělat projekt na Arduinu a robot Edisonu.

Celkem 35 hodin zábavného kódování! 

Kroužky

Python I

Pronikni do tajů programování pomocí velmi univerzálního a jednoduše pochopitelného programovacího jazyka. Na kroužku se seznamujeme se základy algoritmizace, logikou, podmínkami a postupně vytváříme vlastní projekt, kterým vždy zakončujeme semestr. Python aktuálně patří mezi nejpopulárnější programovací jazyky na světě a jeho oblíbenost stále roste.

Kroužek Pythonu v Avastu

Python II

O Pythonu už tu jednou řeč byla. Na kroužku Python II pro pokročilé se už po hlavě vrhneme na složitější programování.

Budeme pracovat se sociálními sítěmi, využívat datovou analýzu a ukážeme si, jak stahovat informace z webových stránek. Bude nás také čekat práce s super knihovnami! 18 hodin programování.

Python II

3D tisk

Pomocí 3D tisku si můžete vymodelovat skoro cokoliv. Od krabičky na vánoční osvětlení (jako třeba na našem workshopu Hacknuté Vánoce), přes figurku svého oblíbené hrdiny až po až po sofistikované součástky pro vědecké či komerční využití.

Na kroužku učíme 3D modelování v počítačovém programu, následně práci s 3D tiskárnou a na konci si každý bude moci vytisknout svůj výtvor.

Groot 3D tisk

Arduino I

Robotika, senzorika, základy elektrotechniky a mnohem víc. To všechno se žák naučí na kroužku Arduina.

Výhodou arduina je, že po jeho připojení k počítači a spuštění kódu můžeme hned vidět, zda nám například dioda bliká ve správném rytmu a správným světlem, nebo zda se rozsvítí po tlesknutí rukou a na základě toho upravovat kód.

Co si takhle rozsvítit vánoční světýlka dle libosti, nebo si sestavit vlastní chytrou domácnost? Arduino toho dokáže ale daleko více :).

Kroužek Arduino I

Robot Edison

Kroužek Robot Edison

Drobné základy robotiky pomocí Pythonu?  Jistě!  Robot Edison je skvělá stavebnice, u které hned uvidíte výsledek! Ideální pro začátečníky s robotikou!  Připoj, naprogramuj, nahraj a sleduj, jak se robot hýbe! Celkem 18 hodin zábavy s tímto robotem.

C++ I

Kroužek C++

Otevíráme skvělou C++ akademii. Ideální pro studenty středních škol, nebo nadané žáky a žačky na ZŠ. 

Stále hodně používaný jazyk, který není pro úplné začátečníky. Pokud Vaše dítě už předtím prošlo alespoň Pythonem, tak je na čase přejít na vyšší kalibr!  Naším cílem je každého ze studentů zvýhodnit na pracovním trhu!  Zábavných 18 programování pro mládež nejen ve věku 14 - 17 let, kde se naučí základy a hlavně motivuje k dalšímu programování :).

Datová analýza

Otevíráme datovou akademii pro mládež ve věku 14 - 17 let. Pokus se chceš naučit zpracovávat data rychlejším způsobem než v excelu, umět se podívat na data a říct, co v nich vidíš, tak tohle je kurz přímo pro tebe. Během 18 hodin kompletně analyzujeme několik webových stránek a prozkoumáme klasické datasety.

Java I

Kroužek Java I

Otevíráme Java akademii. Ideální pro studenty středních škol, nebo nadané základoškolačky. Pokud Vaše dítě už předtím prošlo alespoň Pythonem, tak je na čase přejít na vyšší kalibr! Java je stále jeden z nejpoužívanějších jazyků na světě. V praxi se každý Java vývojář vyváží zlatem. Takže to tu jednoduše shrnu! Pokud máte doma nadané dítě a zajímá ho programování, tak je na čase objevit něco nového! 18 hodin veselého programování.

Neuronové sítě

Lidský mozek je tvořen obrovskou sítí neuronů, které jsou mezi sebou vzájemně propojené, neustále si mezi sebou předávají informace, které následně vyhodnocují.

Něco takového se snaží zreplikovat metoda programování využívající princip neuronových sítí. Neuronové sítě jsou široce využitelné. My je na kroužku programujeme v jazyce Python a po vysvětlení základních principů programování a práce v Pythonu se rovnou pouštíme do akce. Začínáme generováním muziky a postupně program učíme rozpoznávat obrázky či fotografie.

Kroužek Neuronových sítí v Avastu

Python a obraz

Obrázky jsou velmi zajímavé téma ve světě IT. RGB, otáčení, jas a rozeznávání, co na obrázku vlastně je. K tomu je potřeba jediné a to Python a jeho úžasné knihovny!  Užijeme si společně 18 hodin srandy a naučíme se automaticky upravovat obrázky bez využívání placených software. Pokud všechno, co jsem tu napsal, je stále neznámá, tak nevadí!  Pošlete k nám své dítě a ono Vám to doma rádo vysvětlí.

3D tisk

Pomocí 3D tisku si můžete vymodelovat skoro cokoliv. Od krabičky na vánoční osvětlení (jako třeba na našem workshopu Hacknuté Vánoce), přes figurku svého oblíbené hrdiny až po až po sofistikované součástky pro vědecké či komerční využití.

Na kroužku učíme 3D modelování v počítačovém programu, následně práci s 3D tiskárnou a na konci si každý bude moci vytisknout svůj výtvor.

Groot 3D tisk

Kroužky budou probíhat od února 2021 a během 18 hodin programování se žák naučí základy daného programovacího jazyka či práce s hardwarem a dokončí svůj vlastní projekt. Co to bude za projekt, už si po konzultaci a vedením jednoho z našich zkušených lektorů zvolí sám.

Kroužky budou probíhat pondělky a čtvrtky v odpoledních hodinách v centrále Avastu na Pankráci, nebo v našem připravovaném "koťasu" ve Vršovicích.

Jsme připraveni na všechny možné varianty, a tak se můžeme dočasně operativně přesunout kompletně do online prostoru, nebo streamovat lekce pro ty, co jsou v karanténě.

Víkendové workshopy

Od února roku 2021 uděláme několik workshopů zaměřených na specifickou problematiku a projekty. Workshop je vždy koncipován tak, že na konci bude účastník schopen složit, případně naprogramovat nějakou celistvou aplikaci.  Můžete se těšit na workshopy typu: Python, Arduino, Bash a Linux, databáze, Java, C++,  Robot Edison a další...

Letní škola

Poslední týden v červenci a první týden v srpnu roku 2021 přichází letní škola programování a robotiky. Celkem dva běhy! Projdeme si Python, vytvoříme cool program na snadnější vyhledávání na googlu, zkusíme si udělat projekt na Arduinu a robotu Edison. Také se dozvíme, jak počítač rozeznává obraz. Celkem 35 hodin zábavného kódování! 

Budeme se na Vás těšit na jaře na našich kroužcích a mezitím sledujte naše stránky a facebook. Vždy jednou za čas míváme workshopy a jiné jednorázové akce :).

autor: venca