Arduino víkend na ZŠ Kunice

Každý tráví víkend po svém. Většina lidí odpočívá. Tito mladí studenti se ho ale rozhodli strávit dalším vzděláváním a "překvapivě" to byla skvělá zábava. O tom se však přesvědčte sami. Více v článku ...

V říjnu jsme se o víkendu podívali kousek za Prahu do základní školy v Kunicích. Říkáte si, kdo by chodil o víkendu do školy? Odpověď je jednoduchá, 12 zvědavých mladých studentů, zajímajících se o informační technologie a 2 skvělí lektoři, Jarda a Jirka, který prostě baví učit.

2x 7 hodin s kouzelnými kufříky (anglicky "Arduino kit") vykouzlily nejeden úsměv. Po vysvětlení souvisejících fyzikálních zákonů a technických specifik tzv. "nepájivého pole" jsme se mohli pomalu pustit do prvního zapojování diod a základů programování. No a jak se nejlépe naučit novým věcem než hrou. V tomto případě jsme si zahráli jednoduchou "Arduino Cyclone Game", která sklidila velký úspěch.

Dále jsme se vrhli na složitější věci, jako bzučák, display nebo servopohon. Strávit celý víkend učením se nové látky si chvílemi vybíralo svou daň.

Ale nakonec jsme si víkend všichni užili a uvidíme se třeba znovu na pokračování.

Máte zájem o podobnou akci na Arduino, Python nebo třeba 3D tiskárny?

Napište nám na e-mail: info@vzdelanibudoucnosti.cz

Vždy nás těší, když má někdo opravdový zájem o IT a rádi se s Vámi o tom pobavíme.

autor: venca