Python GO

Staň se IT detektivem, vyřeš záhadu a hlavně – najdi pravdu!
Online programovací hra pro pokročilé ajťáky i úplné začátečníky.
Více v článku nebo na webu PythonGO.cz

Mladá žena sedí ve vězení za zločin, který tvrdí, že nespáchala. Ano, také už jsme tu stejnou pohádku slyšeli už mnohokrát, ale na tomhle případu opravdu něco nesedí…

Na vyřešení této záhady už nějakou dobu pracuje Valerian Drake, jeden z nejlepších soukromých detektivů v Americe! Valerian Drake rozluštil velmi promyšlené zločiny, ale i zločiny naprosto nepromyšlené… Valerian Drake je čestný a hrdý muž a jeho intelekt je opravdu neskutečný, stejně jako jeho schopnost dedukce a zapomínání. Bohužel je Valerian Drake také trochu staromódní a počítač je pro něj ještě větší noční můrou, než nevyřešený případ, a tak bude potřebovat pomoc. Tvou pomoc.

Jsi pro? Nebyla by to záhada, aby neměla malý háček. Doby Sherlocka Holmese a jeho věrného přítele Watsona jsou minulostí. Jádrem k vyřešení této záhady nebudou ani tolik (i když také) klasické šifry a tajné kódy, jako spíš kódy programátorské.

Že neumíš programovat? To vůbec nevadí - my tě to naučíme! A pokud už zkušenosti s programováním máš, bude to pro tebe naprostá brnkačka! Ať je to tak či tak, určitě si skvěle užiješ detektivní příběh a jeho překvapivé zakončení…

A jak bude vypadat Tvoje práce asistenta Valeriana Drakea? Ke každému z 10 dílčích úkolů jsme připravili podrobný tutoriál a "how to" video. Tobě tak bude stačit jen vytrvalost, chuť učit se novým věcem a hlavně touha pomoci skvělému, ale trochu počítačově nezkušenému, detektivovi!

Staň se IT detektivem, vyřeš záhadu a hlavně – najdi pravdu!

Více o hře a jak se jí můžeš zúčastnit, najdeš na stránkách www.pythongo.cz

Vše je ONLINE a zcela ZDARMA.

Tato událost je podpořena společností Techsoup v rámci akce Meet&Code.

autor: venca